Czas konserwacji

Każdy poniedziałek o 4:00

Instrukcje

Zarys Świata

Data wydania: 2013-06-14 Udostępnij:

Legenda jest w rzeczywistości instrumentem muzycznym stworzonym przez Ducha Stworzenia. Nie jest to jednak zwyky instrument, dzięki grze na nim każdy może dowolnie zmienić oblicze świata. Moc tego artefaktu była tak potężna, że Duch Stworzenia przed zapadnięciem w sen zdecydował się roztrzaskać Legendę. Instrument rozpadł się na siedem fragmentów, każda z części stała się sama z siebie potężnym artefaktem, nasza historia obraca się właśnie wokół tych siedmiu artefaktów powstałych z pierwotnego ciała Legendy.

 

Tło gry (Legend - Rozdział Pierwszy): Czas rozpoczęcia gry, trwająca kilka wieków wojna ludzi i magicznych bestii dobiegła końca. Wieki walk nie przyniosły żadnego rozstrzygnięcia pozostawiając cały świat w chaosie. Gdy potężne niegdyś Imperium, w wyniku wojny zaczęło upadać równie łatwo, jak spróchniały pień drzewa, jego kolejne terytoria zostały zajęte przez kojene obce plemiona, magiczne bestie zaczęły zaś poczynać sobie coraz śmielej, atakując ludzkie osady, wielkość zgrupowań potworów każe przypuszczać, że wkrótce dojdzie do nowego wielkiego natarcia...

Postać bohatera: „Chcę pokonać wszystkie bestie i poddać całą ludzkość mojej władzy.” Te słowa najlepiej oddają charakter prawdziwego zdobywcy, jego optymizm, rygorystyczne, dojrzałe myślenie, odwaga i umiejętności daleko przewyższają zwykłych śmiertelników. Brak litości dla magicznych bestii i zdrajców pośród ludzi i bogów, czyni go skutecznym w walce i niepokonanym niczym Legendarny Kratos.

Teren z gry: Magiczny Świat podzielony jest na trzy części. Każdy kontynent ma swoją nazwę i specyfikę: pierwszy kontynent „Gaia” oznacza „narodziny”,  drugi „Fama” oznacza „wzrost”, trzeci „Yana” oznacza „bitwę”. Kontynenty róznią się od siebie, ich powieszchnia jest ukształtowana przez odmienne warunki, można tam znaleźć zarówno dające ukojenie oazy, rozległe łąki, wysokie góry, bujne lasy, pływającę wyspa, jak również niebezpieczne i nieprzewidywalne, pustynie, bagna, wulkany, jeziora lawy, śnieżne pustkowia, wszędzie można znaleźć ślady cywilizacji: świątynie, ruiny, obozy, wioski, miasta, warownie itp.

Rasy w Grze: Nieumarli, Smoki, Minotaury, Eidole, Centaury, Anioły itd. Oprócz tego podstawowego podziału bestie posiadają dodatkowe kategorie, natkniesz się na potwory, które zostały zaczarowane, zmutowały się, stały się zjawami, zostały naznaczone klątwą, otrzymały znamię śmierci lub terroru itp. Podkategorii jest tak wiele, że przeciwnicy za każdym razem zaskoczą gracza swoimi wyjątkowymi właściwościami.

Każda rasa w grze posiada własną unikatową specyfikę, jak również skomplikowane relacje z pozostałymi rasami W tak skomplikowanym tyglu plemion i ras, będzie nie tylko mają własne unikalne cechy, jest skomplikowane relacje między sobą, np. niegdyś Ludzie i Trytony darzyli się śmiertelną wrogością, wraz z upływem czasu jednak wrogość ustąpiła miejsca współpracy, a ta zaś stała się fundamentem przyjaźni. Silny antagonizmy istnieje obecnie pomiędzy Smokami i Aniołami, co przesądza o raczej niespokojnym współbytowaniu na kontynentach... Te i inne relacje swoją zawiłością wypełniając całą przestrzeń świata...

Styl gry: Architektura gry wzorowana jest na europejskim stylu późnego średniowieczna i wczesnego renesansu. Pola walki, świątynie i uroczyska epatują aurą marzeń sennych lub koszmarów. Ekwipunek każdego bohatera to głownie przedmioty ze stali i skóry, nierzadko zaczarowane i ozdobione cennymi klejnotami. Pieniądzem w grze jet złoto.
Udostępnij: